Novi Beograd posle preokreta savladao Partizan, pobede Zvezde i Radničkog na gostovanjima

U derbiju drugog kola grupe za plasman od 1. do 6. mesta u Super ligi Srbije, Novi Beograd je posle preokreta i sjajne igre u drugom poluvremenu pobedio Partizan rezultatom 16:10. Crno-beli su poečetkom druge četvrtine vodili 5:2, ali se potom razigrao Dušan Mandić, strelac čak šest golova. Novi Beograd je do poluvremena izjednačio na 8:8, a potom u nastavku stigao do ubedljive prednosti i nove pobede u domaćem šampionatu. Vaterpolisti Crvene zvezde potopili su u Novom Sadu Vojvodinu sa još ubedljivijih 19:10, dok je Radnički na gostovanju u Šapcu slavio rezultatom 13:9. U grupi za plasman od 7. do 10. mesta Valis je sa ubedljivih 15:6 porazio Zemun, dok je duel Naisa i Proletera završen nerešenim rezultatom 7:7.

I četvrti međusobni meč Novog Beograda i Partizana ove sezone pripao je ekipi koju od prošle nedelje predvodi Dejan Jovović. Međutim, posle utakmice u polufinalu Kupa, crno-beli su još jednom odlično parirali domaćem timu.

Početak meča protekao je u znaku gostiju, koji su bili mnogo agresivniji u odbrani, sa sjajnim Dimitrijem Rističevićem, koji je je odlično branio na startu meča. Partizan je početkom druge četvrtine poveo sa 5:2, ali onda je stvar u svoje ruke uzeo Dušan Mandić, nekadašnji kapiten crno-belih. Spektakulranim golovima topio je prednost Partizana, a domaći su do poluvremena uspeli da dođu do izjednačenja (8:8).

Još jedan bivši igrač Partizana, Nikola Jakšić, na startu treće deonice doneo je prvo vođstvo Novom Beogradu, koje domaći nisu ispuštali do kraja meča. Ponovo je odličan na golu, u nastavku meča, bio Gojko Pjetlović, a kada se raspucao i Strahinja Rašović prednost Novog Beograda krenula je da raste pa je neizvesnost izostala. Pored Mandića, koji je postigao šest golova, u pobedničkom timu sa po tri pogotka istakli su se Strahinja Rašović i Duško Pjetlović, dok je kod Partizana bolji od ostalih bio Milan Aleksić sa četiri pogotka.

Šapčani su poveli protiv Radničkog golom Ognjena Stojanovića, ali Kragujevčanima nije puno trebalo da stignu do preokreta. Nastavili su gosti u istom ritmu, pa su u drugom periodu imali četiri gola prednosti (7:3). Sa tom razlikom Radnički je otišao na veliki odmor, a u nastavku je preko Miloša Miličića došao i do „+5“. Šabac je potom pokušao da uhvati priključak golovima Stojanovića iz kontre i Nikole Markovića iz peterca (9:6), ali se Radnički brzo vratio na isto odstojanje preko Filipa Jankovića i Stefana Brankovića (11:5). Ipak, Šapčani su u finišu treće deonice uspeli da vrate neizvesnost u meč sa dva brza gola Stojanovića i Mihajla Repanovića (11:8). Vrlo važan pogodak postigao je Nemanja Stanojević posle tri minuta igre u poslednjoj četvrtini, a sve dileme oko pobednika rešio je Nikola Lukić dva minuta pre kraja (13:8), za novih „+5“ i tada je sve bilo rešeno. U pobedničkom sastavu prednjačili su Nemanja Stanojević i Nikola Lukić sa po tri gola, koliko je postigao i Ognjen Stojanović na drugoj strani.

Vojvodina je parirala odlično Zvezdi u prvih osam minuta, posle kojih su gosti iz Beograda vodili sa 3:2. Međutim, tim trenera Mirka Vičevića do kraja prvog poluvremena stigao do ubedljive prednosti, poveo je 10:4 i tako je napravio veliki korak ka pobedi. Novosađani su koliko-toliko smanjili zaostatak u trećem delu utakmice, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze prednost rivala, koji je overio pobedu novom serijom u poslednjoj četvrtini. Istakli su se Zvezdini centri, Stefan Pješivac i Miloš Vukićević, odnosno Dušan Trtović, sa po tri gola. Kod Novosađana je briljantan bio Nikola Bogdanović, šestostruki strelac.