Šabac još jednom pobedio Valis i izborio opstanak u Premijer regionalnoj ligi

Vaterpolisti Šapca izborili su opstanak u Premijer regionalnoj ligi, pošto su i u revanš meču baraža bili bolji od Valisa. U prvom meču Šapčani su na gostojućem bazenu trijumfovali rezultatom 12:11, dok su u revanšu pred svojim navijačima pobedili 16:13.

Valis je vodio tokom većeg dela prvog poluvremena. Imali su puleni Miloša Sakovića vođstvo od 4:2, 6:4 i 7:5, ali su Šapčani do kraja prvog poluvremena izjednačili na 7:7, a zatim su produžili seriju i poveli 9:7. Vodila se egal borba do samog kraja meča, pa je 108 sekundi pre kraja bilo 14:13 za domaće. Međutim, Šabac je golovima Sava Ćetkovića i Ivana Kopceva došao do konačnih 16:13.

Šapčane je predvodio Ognjen Stojanović sa četiri gola, dok su Kristian Šulc i Savo Ćetković postigli po tri gola, dok su isti učinak kod gostiju imali Marko Živojinović i Bogdan Gavrilović. Ekipu Nemanje Ličanina u završnici sezone očekuje i borba za šampionsku titulu, pošto je Šabac nedavno u četvrtfinalu plej-ofa Super lige Srbije eliminisao Crvenu zvezdu.

Još neizvesnije bilo je u duelu Mornara i Primorja. Splićani su u prvom susretu slavili sa 12:11, dok je u revanšu bilo nerešeno 9:9, pa je i Mornar, poput Šapca, ostao u istom rangu takmičenja.