Pobede favorita za kraj prvog dela sezone u Super ligi Srbije

Utakmicama devetog kola, ovog vikenda je završen prvi deo sezone u Super ligi Srbije, a posle devet odigranih kola Novi Beograd je prvi sa svih devet pobeda. Ekipa Vladimira Vujasinovića lako je, na gostovanju u Novom Sadu, pobedila Vojvodinu rezultatom 18:6 i u dobrom raspoloženju dočekuje meč sa Dinamom u Tbilisiju 22. decembra, odnosno finalni turnir Kupa Srbije, koji se igra u Beogradu 27. i 28. decembra.

Pored Novog Beograda, za Kup će igrati još Partizan, Radnički i Crvena zvezda, koji su takođe slavili u devetom kolu. Crno-beli su u petak savladali Proleter sa ubedljivih 20:10, Radnički je bio bolji od Valisa rezultatom 13:9, dok je Zvezda u derbiju kola još jednom bila bolja od Šapca, a rezultat je bio 7:4. Posle osam vezanih poraza, Nais je ostvario i prvu pobedu, pošto je savladao Zemun sa 10:8.

Posle prvog dela sezone, Partizan zauzima drugo mesto sa osam pobeda i jednim porazom, odnosno 24 boda, dok Radnički ima 21, Crvena zvezda 18, Šabac 15, Vojvodina i Valis po 10, Proleter četiri, Nais tri i Zemun jedan bod.

Ligaški deo takmičenja igra se ove sezone po jednokružnom sistemu, a nakon devet odigranih kola timovi će se podeliti u dve grupe, za plasman od 1. do 6. i od 7. do 10. mesta. U prvoj grupi će igrait Novi Beograd, Partizan, Radnički, Crvena zvezda, Šabac i Vojvodina, a u drugoj Valis, Zemun, Proleter i Nais. Takmičenje se nastavlja 15. januara, kada će klubovi još jednom odmeriti snage sa rivalima iz grupe, s tim što će zameniti domaćinstva. Potom će uslediti plej-of koji će startovati od četvrtfinala, u dve utakmice (2. i 5. mart), uz učešće osam najbolje plasiranih ekipa. Polufinalna (16. i 23. mart i eventualno 2. april) i finalna serija (11, 18. i eventualno 22. jun) igraće se na dve dobijene utakmice.

Kragujevčani su relativno lako savladali Valis, koji je trebao da bude domaćin u ovom meču, ali je zbog problema sa bazenom meč odigran u Kragujevcu. Najefikasniji bio je Marko Radulović sa tri gola, dok su po dva dodali Nemanja Stanojević, Nikita Krug, Luka Pljevančić i Jovan Tanasijević. U poraženom timu prednjačio je Luka Trajković sa tri pogotka. Kod Valisa, bolji od ostalih, bili su Baucalo sa tri i Porobić sa dva gola.

Trener Kragujevčana, Uroš Stevanović, izveo je kombinovani sastav, a šansu da debituje za prvi tim ovoga puta dobio je šesnaestogodišnji Denis Vukosavljević, još jedan izdanak vaterpolo škole Radničkog. Kragujevčani u nedelju uveče kreću put Barselone, gde ih u utorak od 19 časova očekuje gostovanje sjajnoj ekipi Barselonete, u okviru šestog kola Lige šampiona.

Partizan je u izmenjenom sastavu bez problema savladao Proleter u Zrenjaninu, a sve je bilo rešeno posle osam minuta i vođstva gostiju od 6:1. Na poluvremenu je rezultat bio 11:2 i Partizan je rutinskom igrom u nastavku stigao do pobede. Velkić, Mitrović i Barać su sa po tri gola bili najefikasniji kod gostiju, dok su Čabrilo i Mitrović postigli po dva za domaće.

Slično je dan kasnije bilo u Novom Sadu, gde je Novi Beograd postepeno slamao otpor Vojvodine, koja je koliko-toliko parirala u prvom poluvremenu. Međutim, posle 9:5 posle dve četvrtine, gosti su dodali gas i sa još devet golova u nastavku stigli do ubedljive pobede, devet u Super ligi. Golgeteri Novog Beograda, Dušan Mandić i Strahinja Rašović, bili su najefikasniji i na ovom susretu, pošto je četiri gola stiglo sa desne, a tri sa leve strane.

U duelu Naisa i Zemuna egal borba se vodila sve do same završnice. Posle prve četvrtine je bilo 3:3, na poluvremenu 5:5, pred početak poslednje četvrtine 6:6, a na kraju 10:8 za Nišlije, koje su tako stigle do prve pobede i godinu će završiti na devetoj poziciji.

U Šapcu je viđeno svega 11 golova, a najefikasnija je bila druga četvrtina sa šest. Zvezda je strpljivom igrom održavala gol prednosti iz prvog perioda, a Šapčani su samo jednom izjednačili. Četiri minuta pre kraja Zvezda je postigla gol za 7:4 i bez problema je privela utakmicu kraju. Gavril Subotić, Marko Radović i Stefan Pješivac su postigli po dva gola, kao i Marko Tubić kod domaćina.