Vaterpolisti Novog Beograda i Radničkog ostvarili su pobede u poslednjem kolu ligaškog dela Super lige Srbije. Novi Beograd je u petom kolu grupe za plasman od 1. do 6. mesta savladao Šabac sa ubedljivih 16:7, dok je Radnički u Novom Sadu bio bolji od Vojvodine sa 12:8. Poslednji meč u ligaškoj fazi, između Partizana i Crvene zvezde, odložen je za sredu, pa će tada biti poznat i konačan plasman pred početak plej-ofa, koji startuje već narednog vikenda četvrtfinalnim mečevima.

Valis je u grupi za plasman od 1. do 7. mesta ostvario novu pobedu, pobedio je Nais 8:4 i sa sve tri pobede je završio ovu fazu takmičenja. Proleter je bio ubedljiv protiv Zemuna, rezultatom 16:9 i zauzeo je drugo mesto, sa bodom više od Nišlija, pa će Nais igrati u baražu za opstanak u Super ligi Srbije, dok će se Zemun preseliti u Prvu A ligu.

Ekipa Igora Milanovića nastavila je sjajan niz pobedom protiv Šapca. Već na poluvremenu je Novi Beograd imao ogromnu prednost od 8:1 i u nastavku je bez problema održavao tu prednost i rutinski je priveo meč kraju i sada se okreće plej-ofu, gde će igrati sa ekipom Proletera. Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Strahinja Rašović i Draško Gogov sa po tri gola, dok su kod Šapčana bolji od ostalih bili Mihajlo Repanović, Kristian Šulc i Marko Tubić sa po dva pogotka.

U Novom Sadu se na prvi pogodak čekalo šest i po minuta, kada je Nikita Krug postigao pogodak, a već u sledećem napadu Radničkog u strelce se upisao i Nebojša Toholj (2:0). Oko te razlike se i vrteo rezultat u većem delu meča, a domaćin je do jedinog izjednačenja na utakmici došao preko Rogača, dva minuta pre poluvremena (3:3). Međutim, Šumadinci su i tada ekspresno odgovorili, preko Pljevančića i Vrlića i na odmor otišli sa dva gola razlike (5:3). U nastavku su gosti iz Kragujevca pojačali tempo, poveli su 11:5 i osigurali su pobedu. Čak desetorica igrača Radničkog upisala su se u strelce, a samo su Nikola Lukić i Nebojša Toholj postigli po dva gola, koliko i Nikola Bogdanović i Dragoljub Rogač na drugoj strani.

Radnički je trenutno drugi na tabeli, ali će Partizan, u slučaju pobede nad Zvezdom, preuzeti to mesto pred početak plej-ofa. Četvrtfinalni mečevi na programu su 19. i 26. marta.