Partizan posle preokreta pobedio Zvezdu i preuzeo drugo mesto pred plej-of

U zaostaloj utakmici poslednjeg kola Super lige Srbije, vaterpolisti Partizana ugostili su večitog rivala pred punim tirbinama bazena na Banjici i pobedili su posle preokreta Crvenu zvezdu rezultatom 12:10 (0:3, 5:3, 4:1, 3:3), te su tako ligaški deo takmičenja završili na drugom mestu, pošto imaju isti broj bodova kao Radnički, ali i bolji međusobni skor.

Novi Beograd je lider pred početak plej-ofa i u četvrtfinalu će 19. i 26. marta igrati protiv Proletera, dok će se sastati još Partizan – Valis, Radnički – Vojvodina i Crvena zvezda – Šabac. Igraju se dve utakmice i gleda se gol razlika.

Crvena zvezda je bolje počela meč na Banjici, pa je posle osam minuta bilo 3:0. Održavali su gosti tu razliku do sredine druge četvrtine (5:2), ali se Partizan vratio i došao do izjednačenja. U poslednjoj sekundi prvog poluvremena Vuk Milojević je golom za 6:5 kaznio Partizan, koji pre toga nije iskoristio kontru za preokret. U nastavku je Zvezda ponovo imala dva gola razlike, ali je Partizan serijom od pet golova, u kojoj se posebno istakao Lovre Miloš, preokrenuo na 10:7. Usledila je neizvesna završnica, ali su bodovi ostali na Banjici.

Mladi srpski reprezentativac, Vuk Milojević, otvorio je na sjajan način derbi na Banjici, a ubrzo su Bogdan Đurđić i Marko Radović u napadima sa igračem više pogađali za 3:0.

Partizan je u završnici prvog perioda promašio peterac, a seriju crveno-belih prekinuo je Marko Vavić na otvaranju druge četvrtine. Igrači Dejana Savića održavali su tri gola prednosti preko centarske linije, odnosno Miloša Vukićevića i Stefana Pješivca. Sredinom tog dela meča Partizan je povezao dva odlična napada, te je preko Lazara Vićkovića i Milana Aleksića prišao na 5:4, a nekoliko minuta kasnije usledio je i pogodak Petra Velkića za izjednačenje – 5:5. Mogla je ekipa Miloša Korolije i do preokreta, ali propuštenu šansu iz kontre kaznio je Milojević golom sa osam-devet metara u poslednjoj sekundi prvog poluvremena.

Treća četvrtina bila je veoma zanimljiva, a prvi pogodak postigao je Zvezdin centar, Pješivac. Crno-beli nisu uspeli da iskoriste ni drugi peterac posle isplivane kontre Lovre Miloša, ali su Vavić i upravo Miloš posle još jedne kontre doneli crno-belima novo izjednačenje (7:7). Totalni preokret režirali su Nemanja Vico i Vićković, pa je Partizan sa dva gola razlike dočekao ključnih osam minuta.

Nekadašnji reprezentativac Hrvatske odlično je igrao danas, pa je šest minuta pre kraja utakmice doneo svojoj ekipi maksimalna tri gola prednosti. Smanjio je Ivan Basara sa dva vezana gola na 10:9, ali su crno-beli uspeli da sačuvaju prednost. Posle novog peterca precizan je bio Aleks Boven, a tačku na utakmicu stavio je Milan Aleksić pogotkom za 12:10 dva minuta pre kraja.

Najzaslužniji za pobedu Partizana bili su Miloš Lovre, Marko Vavić, Nemanja Vico i Milan Aleksić sa po dva pogotka. U Zvezdi su se istakli Stefan Pješivac sa tri postignuta gola, dok su Milojević i Basara po dva puta pogađali gol rivala.