Golman Šapca uz zvuk sirene izjednačio protiv Zvezde, ubedljive pobede favorita na startu plej-ofa

Vaterpolisti Novog Beograda, Radničkog i Partizana ostvarili su ubedljive pobede u prvim mečevima četvrtfinalne runde plej-ofa i veoma su blizu polufinala, dok su vaterpolisti Šapca i Crvene zvezde odigrali nerešeno 13:13, posle sjajnog pogotka golmana domaćeg Šapca, Radoslava Filipovića, koji je pogodio mrežu Zvezde uz zvuk sirene.

Novi Beograd je u prvom četvrtfinalnom susretu u četvrtak deklasirao Proleter u Zrenjaninu rezultatom 24:6, Radnički je posle egal borbe u prvom poluvremenu u nastavku pokazao da je bolji tim i pobedio je u Novom Sadu Vojvodinu 18:11, dok je Partizan identičnom razlikom savladao Valis, a rezultat je bio 17:10.

Najneizvesnije bilo je u Šapcu, gde su domaći posle drame u poslednjoj sekundi došli do izjednačenja protiv Crvene zvezde i to pogotkom golmana, Radoslava Filipovića. Šabac je bio bolji rival u prvom poluvremenu i imao je minimalnu prednost, koju je čuvao do kraja trećeg perioda (10:9). Međutim, ekipa Dejana Savića je preokrenula, povela 13:12, ali je u poslednjem napadu šutirala na gol, iako je mogla da sačuva loptu još nekoliko sekundi. Šabac je posle tajm-auta krenuo u napad, a Filipović je matirao kolegu na drugoj strani.

Najefikasniji u sastavu Šapca, bili su bivši igrači Zvezde, Kristian Šulc sa pet, odnosno Mihajlo Repanović sa četiri gola, dok je raspoložen kod crveno-belih bio Dušan Marković, takođe sa četiri gola, dok je Bogdan Đurđić postigao tri.

Ekipa Igora Milanovića sigurnom igrom je od početka do kraja uvećavala razliku u Zrenjaninu i tako je već obezbedila plasman u polufinale, budući da se u četvrtfinalu igraju samo dve utakmice i da se gleda gol razlika. Strahinja Rašović je predvodio goste sa četiri gola, dok su Đorđe Vučinić, Draško Gogov i Miroslav Perković postigli po tri. Kod Proletera su se izdvojili Danilo Čabrilo i Nemanja Matković sa po dva gola.

Radnički je takođe blizu plasmana u polufinale, pošto je u prvom susretu u Novom Sadu pobedio Vojvodinu rezultatom 18:11. Novosađani su lošije počeli, gubili su 6:3 posle osam minuta, ali su se vratili u igru u nastavku, te je do kraja prvog poluvremena Vojvodina prišla na samo gol minusa (8:7). Ipak, tim Uroša Stevanovića je u nastavku bio bolji tim i uvećao je prednost.

Sa četiri gola najefikasniji kod pobednika bio je Marko Radulović, koji je propustio jedan deo ove sezone zbog povrede, dok je Nikola Lukić dodao tri gola. Kod domaćih je ponovo, kao u većini mečeva ove sezone, najraspoloženiji bio Nikola Bogdanović sa pet golova.

Partizan je u odličnoj atmosferi dočekao duel u Valjevu, posle pobede nad Crvenom zvezdom pre nekoliko dana. Crno-beli su poveli 4:2, ali Valjevci nisu odustajali i smanjili su zaostatak do kraja prvog poluvremena. Međutim, Partizan je opravdao ulogu favorita i u nastavku je, posebno u poslednjih osam minuta, često tresao mrežu domaćih. Prednjačili su Lovre Miloš, Lazar Vićković i Aleks Boven sa po tri gola, dok je kod domaćina Kovačević imao isti učinak.